Królewskie szachy po raz piąty z CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

W sobotę 15 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się V Turniej Szachowy Fundacji CORDARE. Patronat nad tegoroczną edycją zawodów objęła po raz drugi  Marta Chrabąszcz, znana z  miłości do szachów przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, która również po raz kolejny wystartowała w turnieju.

Na liście startowej  znalazło się 86 zawodników.  Zawody sędziował  Czesław Markiewicz, towarzyszący  turniejowi od pierwszych szachowych rozgrywek, które odbyły się  pod szyldem  CORDARE w 2017 roku.  Trud przygotowania i monitorowania przebiegu  partii szachowych podjęli ponownie niezawodni działacze UKS „Lisek” z Lisiej Góry z nieocenionym  trenerem i promotorem szachów Jerzym Kucą na czele, spiritus mowens całego wydarzenia. Nie obyłoby się także bez pomocy kierownictwa i pracowników hali sportowej oraz Natalii i Agaty, stypendystek CORDARE.  Serdecznie dziękujemy!

Jak się okazuje królewska dyscyplina sportowa, jaką są szachy, ma w Dąbrowie Tarnowskiej swoje ważne miejsce za sprawą wieloletnich, systematycznych działań społeczników i pasjonatów szachów.  Zawdzięczamy im wychowanie kilku pokoleń bardzo dobrych, a nawet znakomitych szachistów. Z każdym turniejem poziom gry zawodników zdecydowanie rośnie. Liczny udział w turnieju zarówno dzieci, młodzieży, jak i starszych szachistów świadczy o ugruntowanych tradycjach szachowych na Powiślu Dąbrowskim. Wielkie gratulacje!

Oto wyniki tegorocznej, piątej edycji  Turnieju Szachowego CORDARE:

Klasyfikacja OPEN:

 1. miejsce – Andrey Matviychuk – Fundacja „DOBRY RUCH” / Kielce
 2. miejsce – Paweł Golimowski – Miechów
 3. miejsce – Maciej Łuszcz – KGL „Szarotka” Wadowice Górne / Szczucin

Klasyfikacja NAJLEPSZY JUNIOR TURNIEJU (2013 i młodsi):

 1. miejsce – Kamil Kurzyniec – Gens Una Sumus Kraków
 2. miejsce – Hanna Babicz – UKS „Goniec” Staniątki
 3. miejsce – Helena Taradajko  – KS Szachownica Rzeszów

Klasyfikacja NAJLEPSZY ZAWODNIK POWIŚLA:

 1. miejsce – Karol Kubek  – KGL „Szarotka” Wadowice Górne / Radgoszcz
 2. miejsce – Sebastian Curyło – Kupienin
 3. miejsce – Marta Chrabąszcz – Dąbrowa Tarnowska

Stypendium w wysokości PLN: 1.000 zł dla Najlepszego Juniora Powiśla Dąbrowskiego (rocznik 2005 i młodsi) otrzymał Christian Szostok z Dąbrowy Tarnowskiej

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli najlepszym zawodnikom: pani Marta Chrabąszcz z tytułu patronatu nad imprezą oraz ks. Robert Biel, Jan Kiełbasa, Marek Syrek i Robert Jachym z ramienia Fundacji CORDARE.

Gratulujemy zwycięzcom i ich trenerom, życząc satysfakcji sportowej i nieustającej radości z szachowania.

Szczegółowe wyniki tutaj (po kliknięciu)

 

tekst: Małgorzata Orawska

Fotoreportaż: Franciszek Kiełbasa

Radosnej Wielkanocy!

Posted on Posted in Bez kategorii

PIEŚŃ PASCHALNA

Nie Kalwaria, nie Golgota,
ale chmura szczerozłota
i wiatr skory;

nie noc i cierń, ale słońce
i blaski się wplatające
w kędziory.

Na tej szczerozłotej chmurze
fruniesz – zwycięski – ku górze,
“Sprawca zachwytów”;

lśni marszczona wiatrem szata,
a z szaty na Polskę spada
woń hiacyntów.

Za te cuda oczywiste
jakże ja Cię uczczę, Chryste?
Wierszem chyba.

Lecz patrząc na Twoją chwałę,
stanąłem i oniemiałem,
jak ryba.

Bo trudno ziemskim inkaustem
sprawy opisać przepastne:
wiatr i złoto –

chyba tylko oczy zadrzeć,
zasłuchać się i zapatrzeć
w szum odlotu.

Spójrzcie: nad Wieżą Mariacką!
Spójrzcie: już mały jak cacko
leci.

Wirują złociste koła.
Zieleń gra. Purpura woła.
RESURREXIT.

 

/Konstanty Ildefons Gałczyński 1948/

Zapraszamy na V TURNIEJ SZACHOWY

Posted on Posted in Bez kategorii

Z przyjemnością zapraszamy miłośników szachów do Dąbrowy Tarnowskiej na  V Otwarty Turniej Szachowy Powiśla Dąbrowskiego o Puchar Fundacji CORDARE, nad którym patronat  po raz drugi objęła Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz.

Turniej odbędzie się w dąbrowskiej Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej – w sobotę,  15 kwietnia 2023 r. Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 10.00.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez serwis chessarbiter (wystarczy kliknąć). Można się również zgłaszać  telefonicznie lub mailowo do Czesława Markiewicza – tel. 697 488 747,  czes.mar@interia.pl  w terminie do  13 kwietnia 2023 r.

Organizatorzy przewidują nagrody (puchary) w trzech różnych kategoriach:
w klasyfikacji OPEN,  juniorskiej (rocznik 2013 i młodsi) oraz najlepszych zawodników Powiśla. Ponadto przewidziano Nagrodę Specjalną Fundacji CORDARE – stypendium w wysokości 1000 zł dla najlepszego juniora Powiśla Dąbrowskiego (rocznik 2005 i młodsi ).

Wstęp wolny! Zapraszamy

Przekaż 1,5 % dla CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Zachęcamy Państwa do przekazania na rzecz Fundacji CORDARE swojego 1,5 %. Uzyskane pieniądze zostaną wykorzystane na cele statutowe, to jest przede wszystkim  na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

Od 2023 roku podatnicy mogą przekazać 1,5% (poprzednio był to 1%) podatku PIT na rzecz wybranej  Organizacji Pożytku Publicznego

Aby przekazać 1,5 % swojego podatku na rzecz naszej Fundacji, w rubryce “Numer KRS”należy wpisać numer KRS Fundacji CORDARE:   0000623403

W rubryce “Wnioskowana kwota”  należy wpisać kwotę stanowiącą 1,5 % podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wypełniony formularz można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do właściwego Urzędu Skarbowego.

Swój 1,5% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT 28, PIT 36, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem:  jak przekazać 1,5%

Stuletnia Dąbrovia wsparła fundację CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Pod koniec listopada odbyła się w Dąbrowie Tarnowskiej promocja najnowszej książki ks. dra hab. Roberta Biela pod tytułem Klub i ludzie w zwierciadle czasu. 100 lat Dąbrovii (1922-2022). Książka ukazała się z okazji 100 – lecia MLKS Dąbrovia.  Publikacja ta stanowi przegląd dziejów minionego stulecia małej ojczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem historii Dąbrowy Tarnowskiej. Główna część książki poświęcona jest powstaniu i działalności Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz powstaniu Sokolego Klubu Sportowego Dąbrovia, który właśnie w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Bogato ilustrowana książka liczy 238 stron i jest oparta na 230 różnych źródłach historycznych. Daje to czytelnikom szeroki wgląd w historię miasta na przestrzeni ostatniego stulecia.

Na spotkanie promocyjne przybyło wielu przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni, nauczyciele i przyjaciele autora. Na koniec zaproszeni goście mogli podyskutować na temat nowej książki przy wystawnym bufecie, a także  zdobyć do niej dedykację z podpisem księdza Roberta Biela.

Ze względu na fakt, że autor zrzekł się honorarium, władze Klubu Dąbrovia postanowiły wesprzeć działalność Fundacji CORDARE, przekazując na jej cele czek o wartości 2000 zł. Fundacja i obdarowani stypendyści wyrażają podziękowanie za ten hojny dar.

Szósty Bal Charytatywny CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Szósty bal Charytatywny CORDARE odbył się w sobotę 12 listopada 2022 r. w gościnnych progach dąbrowskiego Hotelu Cristal Park. Ku radości organizatorów zaproszenie na bal przyjęło wiele osób, zarówno tych zaprzyjaźnionych z fundacją od początku jej istnienia, jak i nowych sympatyków CORDARE.

W części oficjalnej członkowie zarządu Fundacji przedstawili pokrótce działania CORDARE w minionym roku. Tradycyjnie wyrażono publicznie wdzięczność i wręczono dyplomy kolejnym donatorom. Szczególnie wyróżnienia otrzymali Państwo: Małgorzata i Józef Węcowie oraz Teresa i Józef Gondkowie, Pani Ewa Wielgus oraz Panowie Damian Błachaniec i Jerzy Kuca.

Wyłoniono również  laureata Statuetki CORDARE 2022. Został nim w tym roku wyjątkowy gość balu – ks. bp Artur Ważny.

Jak co roku balowi towarzyszyła aukcja charytatywna. Jej organizacja była możliwa dzięki darczyńcom, którzy przekazali cenne i atrakcyjne dary na cele charytatywne.  Hojność  okazana przez gości balu podczas aukcji  – okazała się imponująca, za co serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania Fundacja kieruje również do Zespołu Muzycznego KROSS oraz zespołu wokalnego CANTABILE z GCK w Żabnie za charytatywne uatrakcyjnienie uroczystości śpiewem i muzyką oraz przedstawicielkom Stypendystów za pomoc w przygotowaniu i obsłudze aukcji.

Wszystkim Państwu gorąco dziękujemy, licząc na Państwa życzliwą obecność i pomoc w przyszłości. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.

Filmik AUKCJA (kliknij) nagrała Agata Forgiel

Fot. Joanna Foszcz, Aniceta Maryniak, Jolanta Kosiniak, Marcin Frąc

 

 

Aukcja charytatywna 2022

Posted on Posted in Bez kategorii

Szanowni Państwo!

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w Aukcji Charytatywnej, której finał odbędzie się podczas Balu CORDARE – 12 listopada 2022 roku w dąbrowskim Hotelu Cristal Park.  Dochód z aukcji wesprze główne cele statutowe Fundacji CORDARE –  t.j. finansowanie stypendiów  dla uzdolnionej młodzieży.

Poniżej przedstawiamy wykaz przedmiotów i usług ofiarowanych dotychczas na aukcję. Wykaz ten  będzie sukcesywnie aktualizowany na naszej stronie.

Jednocześnie zapraszamy wszystkie Osoby, które chciałyby wzbogacić tegoroczną  aukcję charytatywną do kontaktu z biurem Fundacji.  Będziemy wdzięczni za każdy dar, który mógłby stanowić przedmiot aukcji.

Ze względów organizacyjnych – mile widziane dary o wartości co najmniej 200,00 zł.

 

LISTA OFIARODAWCÓW ORAZ WYKAZ PRZEDMIOTÓW I USŁUG

PRZEKAZANYCH NA AUKCJĘ CORDARE 2022

 

ABP BUDZIK Stanisław

ANTHAMATTEN  Sonja i Serafin (informacja R.Biel)

 • Noclegi w apartamencie w Haus Alpenperle  (Saas Almagell) dla 6 osób, w sercu Alp Szwajcarskich, w dolinie Saas (pobyt tygodniowy).  Mieszkanie położone jest w malowniczej alpejskiej  miejscowości, kilka kilometrów od  najwyżej położonego w Europie sztucznego jeziora Mattmark (2220). Za kwotę  około 10 franków dziennie można zakupić pakiet upoważniający do darmowego korzystania z autobusów i  10 wyciągów w Dolinie Saas.  Apartament mieści się na trzecim piętrze. Składa się z dużego pokoju dziennego, kuchni wyposażonej w zmywarkę i ekspres do kawy,  trzech sypialni z umywalkami oraz łazienki z prysznicem.  Możliwość zamieszkania w terminie letnim od czerwca do września z wyłączeniem czasu od drugiego tygodnia lipca do trzeciego tygodnia sierpnia.  Zobacz zdjęcia:  apartament

BARTIMEX sp. z o.o. – Jakub Bartnik i Michał Bartnik

BIEL Robert

 • Zaproszenie do Zermatt – 7 noclegów dla 4 osób. Do dyspozycji gości:  2 pokoje, kuchnia i łazienka. Zobacz zdjęcia  Pocztówka z Zermatt
 • Perfekcyjnie wykonana kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej, wymiary 70×50. Zobacz zdjęcie – Matka Boska Częstochowska
 • Książki:  “Symfonia Jedności”, R. Biel/ Kard. K. Koch; “Mój Święty Szef”, R. Biel/ P. Segmuller”;”Im Dienste  des Heiligen”, R. Biel/ P. Segmuller; “Was nun, Herr Kardinal?”, Kard. K. Koch/ R. Biel; “Wir Christen – wann endlich vereint?”, Kard. K. Koch/ red. R. Biel; “Wprowadzenie do chrześcijaństwa”, J. Ratzinger/ tł. R. Biel; “Kościele dokąd zmierzasz?”, Kard. K. Koch/tł. R. Biel,  zobacz zdjęcia: książki w języku polskim  oraz  książki w języku niemieckim  i tłumaczenia,

BP WAŻNY Artur 

 • “Jesteś źrenicą Boga”-     zbiór konferencji kerygmatycznych  wygłoszonych przez bpa Artura Ważnego podczas festiwalu „Strefa Chwały” w Starym Sączu w lipcu 2021 roku. Konferencje charakteryzuje przystępny język oraz wiele odwołań do życia codziennego. To pierwsza pozycja rozpoczętej przez Wydawnictwo BIBLOS –  edycji wypowiedzi duszpasterskich biskupa Artura Ważnego. Zobacz zdjęcie Jesteś zrenicą

CERTECH – Jan Kuca

FRĄC Agata, Jerzy oraz ZABDYR Elżbieta, Bogdan

 • Kolczyki SWAROVSKI.  Eleganckie kolczyki  platerowane różowym złotem. Okragły grafitowy kryształ został podkreślony drobnymi kryształami w oprawie  pave’. Zobacz zdjęcie kolczyki
 • Łańcuszek  z wisiorkiem SWAROVSKI. Subtelny  łańcuszek w kolorze różowego złota. Zawieszka z grafitowym kryształem i filigranowymi kryształowymi  elementami w przezroczystym pave”. Zobacz zdjęcie łancuszek_z_wisiorkiem
 • Bransoletka SWAROVSKI. Bransoletka w formie łańcuszka  z ogniwami i dwoma błyszczacymi  kryształowymi elementami. Zapięcie magnetyczne. Zobacz zdjęcie bransoletka

GABINET KOSMETYCZNY – Beata Kądzielawa

 •  Zestawy kosmetyków, zobacz zdjęcie: kosmetyki

HERDUŚ Marta

HOTEL CRISTAL PARK w Dąbrowie Tarnowskiej

 • Vouchery do wykorzystania w Restauracji Powiśle

INTERNETOWY SKLEP OGRODNICZY  – PODKARPACKIE SADY –   Michał Przydzielski

 • Voucher o wartości 1000 zł na zakup drzewek ozdobnych (darmowa wysyłka)

KIEŁBASA Anna, Jan 

 • “Anioł Czułości” – rękodzieło. Praca wykonana ręcznie przez Panią Annę metodą powertex. ” To niezwykłe połączenie głębi świata duchowego z pasją, którą w nasze ręce złożył sam Stwórca “,  zobacz zdjęcie  Anioł Czułości
 • Zdjęcie z podpisami  polskich skoczków – brązowych medalistów MŚ 2013 w Predazzo. Wymiary zdjęcia 45×32cmZobacz zdjęcie skoczkowie 2022

MARYNIAK Aniceta, Lech

 • komplet biżuterii złotej – pierścionek i zawieszka z piaskiem pustyni
 • bursztynowy wisiorek w srebrze

Biżuteria pochodzi z kolekcji rodzinnej, a dokładnie należała do pochodzącej z Dąbrowy Tarnowskiej Pani Danuty Basisty-Kawy, wieloletniej polonistki dąbrowskiego LO im. T. Kościuszki. W 2017 r. Pani Danuta została wyróżniona przez  naszą fundację – statuetką CORDARE. 

Zobacz zdjęcia:  biżuteria z piaskiem pustyni i bursztynem

MODA STYL – Bochnia 

 •  Voucher na garnitur męski szyty na miarę

NITA Adam ks.

PIENIĄŻEK Leszek

RADBET – Beata, Marek Krechniak

RESTAURACJA BOMBAY MUSIC w Tarnowie 

SAJDAK  Agnieszka

 • Chusta damska wykonana ręcznie na szydełku. Chusta ma wymiary  170 cm x 70 cm, została wykonana z  włóczki bawełnianej z domieszką akrylu wg wzoru “Rosanda” z pracowni polskiej projektantki dziewiarstwa. Zobacz zdjęcia szydełkowa chusta

SIGMA- GLASS – Piotr Sajdak

 • Komplet ręcznie zdobionej galanterii szklanej – eleganckie kieliszki  zdobione kryształkami. Zobacz zdjęcie kieliszki

SKRABACZ Wiesław, ks.  

 SZUMLAŃSKI Mariusz

 • “Rozbłękit” –  obraz wykonany metodą fusingu, wymiary 33×38. Zobacz  zdjęcia   fusing błękitny

 TEL-NET – Krysztof Frąc

 • dwa pakiety na dostęp do internetu światłowodowego na terenie miejscowości: Radgoszcz, Nieczajna Górna,  Nieczajna Dolna,  Luszowice. Przedmiot aukcji jest dostępny dla obecnych lub nowych klientów firmy Tel-Net Krzysztof Frąc. W przypadku nowych klientów – pakiet roczny oraz bezpłatny montaż wraz ze światłowodowym routerem, dla obecnych klientów – pakiet półroczny

TRANSPORT-FIDO – Smęgorzów

 • Kruszywa ogrodowe o wartości 1000 zł.  Zobacz zdjęcie:  kruszywa

WARIAS Marta

WILK Edmund

 •  Obrazy olejne na płótnie  “Słoneczniki  – portret dziewczyny” i “Słoneczniki – bukiet z owocami”, wymiary obrazów 50x70cm. Zobacz zdjęcia  obrazy Edmunda Wilka

WOLAK Michał i AUTORZY

 • Książki “Z historią ku przyszłości” (4 egzemplarze) z podpisami Autorów –  publikacja wydana z okazji  jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.  Zobacz zdjęcia: książki 100-lecie  LO   
 • Abstrakcja –  obraz akrylowy na płótnie, wymiary 50×50 cm. Autorką obrazu jest Maria  Mishyna, utalentowana nastolatka pochodząca ze Lwowa, a obecnie uczennica dąbrowskiego LO im. Tadeusza Kościuszki. Zobacz zdjęcie  akryl_na płótnie

VILLA VERDE – Tatarczuch Agnieszka, Marek 

 • Świece zapachowe w różnych kolorach,  zobacz zdjęcia i opisy świece 2022

ZABDYR Elżbieta, Bogdan

 • Kolia SWAROVSKI. Naszyjnik inspirowany skarbami morza. Muszelki ozdobione pełami i wielokolorowymi kryształami SVAROVSKI. Całość wykonana ze srebra 925 powlekanego żółtym złotem. Zobacz zdjęcie kolia

ZAKŁAD OPTYCZNY – Lucyna Bielawska 

 • Szkła progresywne marki  Rodenstock   wraz z oprawami (Rodenstock lub Porsche_Design), fotochromy.  Przedmiotem aukcji są szkła progresywne wiodącej na rynku optycznym firmy Rodenstock  wraz  z oprawą. Pakiet obejmuje także bezpłatne badanie wzroku na specjalistycznym sprzęcie w Zakładzie optycznym Lucyna Bielawska w Tarnowie 

ZIELIŃSCY Małgorzata, Edward – TARGUM

 • Wielofunkcyjny robot kuchenny Speedcook, zobacz zdjęcie robot kuchenny

 

Zapraszamy na szósty Bal CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Serdecznie zapraszamy Państwa  na VI Bal Charytatywny Fundacji CORDARE, który odbędzie się w sobotę 12 listopada  2022 roku.

W programie przewidziano tradycyjnie aukcję charytatywną oraz różne atrakcje dla gości, jak na przykład przesiewowe badanie wzroku skanerem DNEye ®, czy drink bar. Do tańca przygrywał będzie Zespół muzyczny KROSS.

Bal rozpocznie się o godz. 18.00 w dąbrowskim Hotelu Cristal Park przy ulicy Sportowej.

Dochód wesprze główne cele statutowe Fundacji CORDARE –  t.j. finansowanie stypendiów  dla uzdolnionej młodzieży.

Chęć udziału w balu prosimy potwierdzić do 9 listopada wpłatą (200 zł od osoby) na konto Fundacji:

17 1750 0012 0000 0000 3376 3848.

 

 

Plakat Bal CORDARE_2022 PDF