Życzenia na Wielkanoc

Posted on Posted in Bez kategorii

Zmartwychwstanie…

Czasami nie wystarczy być blisko siebie
w świąteczne dni
nie wystarczy nawet szerzej otworzyć
swoje serce i portfel
w ten czas…

Czasami trzeba w znoju i w szarości dnia
być aniołem ciepłych barw
i nieść nadzieję, że podczas Zmartwychwstania
nigdy nie zabraknie rąk
by odsunąć ten głaz…

/Seneka 18, cytaty.info…/

 

Radości i nadziei Wielkanocy

Darczyńcom, Przyjaciołom i Stypendystom CORDARE

życzy Zarząd i  Rada  Fundacji   

 

 

Przekaż 1% dla CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii
Drodzy Przyjaciele CORDARE!
Zbliża się czas rozliczeń podatkowych.  Jak co roku – zachęcamy Państwa do przekazania na rzecz Fundacji CORDARE swojego 1%. Uzyskane pieniądze zostaną wykorzystane na cele statutowe, to jest przede wszystkim  na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.
Aby przekazać 1% swojego podatku na rzecz naszej Fundacji, w rubryce “Numer KRS” należy wpisać numer KRS Fundacji CORDARE:   0000623403

W rubryce “Wnioskowana kwota”  należy wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wypełniony formularz można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do właściwego Urzędu Skarbowego.

Swój 1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach:

PIT 28, PIT 36, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.


Fundacja CORDARE działa od 2016 roku, wspierając poprzez stypendia uzdolnioną młodzież oraz udzielając dotacji  instytucjom, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy innym, w różnym wymiarze.

W ciągu zaledwie pięciu lat działalności  CORDARE ufundowała łącznie 105  stypendiów studenckich i uczniowskich oraz przekazała kilkanaście jednorazowych dotacji dla wybranych instytucji. Pełna lista stypendystów i beneficjentów znajduje się w zakładce Działalność.

Ponadto Fundacja zrealizowała wiele cyklicznych projektów, takich  jak:  Otwarte Turnieje Szachowe Powiśla Dąbrowskiego, Turnieje Brydża Sportowego o Puchar Fundacji CORDARE, Regionalne konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży  (“Pocztówka do niepodległości” i “Święte słowa”) oraz Bale Charytatywne połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości i ceremonią wręczenia Statuetek CORDARE osobom, które swoją pracą, postawą i sercem służą społeczeństwu.

Działania Fundacji najdobitniej określa sama jej nazwa CORDARE – oznaczająca gotowość dzielenia się sercem z potrzebującymi.

Wszystkim Osobom, które zechcą wesprzeć  działalność CORDARE – składamy z góry serdeczne podziękowanie!

List od serca

Posted on Posted in Bez kategorii

Od początku działalności Fundacja CORDARE niejednokrotnie otrzymywała od Stypendystów i ich Rodziców wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc. Owa wdzięczność wyrażana była nie tylko słowami, ale również w uśmiechu, postawach prospołecznych, gotowości do zaangażowania w przedsięwzięcia realizowane przez Fundację. Przez kilka lat zebraliśmy sporo dowodów na to, że nasza działalność ma wielki sens, że warto inwestować w duchowy i intelektualny rozwój młodych ludzi i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują i na tę pomoc zasługują.
Corocznie starannie wybieramy grono Stypendystów. Naszym zamiarem było i jest, aby towarzyszyć stypendystom tak długo, jak długo będą tego potrzebowali. Bywa,  że wspieramy niektórych począwszy od szkoły podstawowej, aż do studiów.
W życiu codziennym Fundacji było wiele momentów wzruszających, napawających dumą i nadzieją. Jednak nie co dzień zdarza nam się otrzymywać takie listy, jak ten, którego fragment publikujemy poniżej za zgodą  Autora.

Serdecznie dziękuję Fundacji CORDARE za przyznane stypendium uczniowskie na rok szkolny 2020/2021.  Dzięki Państwa wsparciu, dobrym sercu i empatii  mogę uczyć się w wymarzonym liceum. Mam przed sobą przyszłość, pomimo trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej (przewlekła choroba jednego z rodziców). Otrzymane stypendium w całości przeznaczę na cele związane z nauką.  Wiadomość o stypendium bardzo mnie ucieszyła. To, że mnie zauważono, znacząco wpłynęło  na moje poczucie wartości i szczęścia. Jak dobrze, że są ludzie, którzy bezinteresownie i wspólnie pomogą mi zadbać o mój rozwój. Pomożecie mi cieszyć się młodością, do której przecież mam prawo…

Jesteśmy przekonani, że zacytowany powyżej  “list od serca”, będzie najlepszym podziękowaniem dla Wszystkich Państwa, którzy wspieracie cele Fundacji CORDARE.

Nam – osobom działającym w Fundacji  – takie słowa dodają skrzydeł  i energii do dalszego pomagania!!!

Wspomnienie lata z CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Trudny okres pandemii, która wszystkich boleśnie doświadcza, skłonił nas do tego, by właśnie teraz podzielić się wspomnieniami z naszej pięknej wakacyjnej wycieczki do Szwajcarii i tym samym dać wyraz naszej nadziei na powrót dawnych, dobrych czasów…
Wspomnienia dotyczą wyprawy, która odbyła się pod egidą Fundacji CORDARE, latem 2020 roku.

Ale zacznijmy od początku … Nasi przyjaciele Bernadka i Andrzej zaprosili nas na Bal Charytatywny CORDARE w listopadzie 2018 roku. Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Fundacji CORDARE.  Z tego balu zapamiętaliśmy miłą atmosferę, życzliwość zgromadzonych gości i organizatorów, pyszne jedzonko i dobrą orkiestrę – słowem była to “zabawa na 102”. Podczas balu, byliśmy również świadkami corocznej aukcji charytatywnej CORDARE. Wśród przedmiotów aukcji znalazł się m.in. wyjazd do Szwajcarii. Już wtedy mnie i mężowi spodobał się ten pomysł, ale jakoś zabrakło odwagi i impulsu, aby wziąć udział w aukcji. Skorzystał ktoś inny.
Dwa lata później  – w czerwcu  2020 roku –  nasz przyjaciel Andrzej zapytał nas, czy jesteśmy chętni na wyjazd do Szwajcarii. Mimo pandemii cała nasza grupa – czyli 4 zaprzyjaźnione małżeństwa – zdecydowała, że skorzystamy chętnie z tej propozycji i pojedziemy. Wyjechaliśmy w piątek 10 lipca 2020 roku przy dobrej, słonecznej pogodzie i w bardzo dobrych nastrojach. Cieszył nas  kolejny wspólny wyjazd, perspektywa aktywnego odpoczynku, spędzonego razem czasu, zwiedzania pięknego świata, podarowanego przez Stwórcę.
Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w hotelu w Norymberdze.  Nazajutrz, po dobrym śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę. Z okien busa, którym podróżowaliśmy – oglądaliśmy kolejne  krajobrazy. Za kierownicą zawsze siedział Andrzej! 🙂  Nie mogło być inaczej, skoro wszyscy panowie – nasi mężowie noszą imię Andrzej!  Powieźli  nas pewnie i bezpiecznie na wyczekiwany urlop do nieznanej dotąd Szwajcarii…
Trasa wiodła przez Niemcy i  Austrię. Już na terenie Szwajcarii przejeżdżaliśmy  przez zapierającą dech w piersiach przełęcz Furkapass (2436m npm).  Nasze oczy zachwycały wyjątkowe widoki! Około godziny 18.00 dojechaliśmy na miejsce do Saas Almagell. Tam czekał na nas ks. Wiesław Skrabacz, który z pasją opowiadał o otaczającej okolicy i zachęcał do wędrówek.
Zatem już następnego dnia, w niedzielny poranek, po śniadaniu i  Mszy świętej – wyruszyliśmy w w góry. Na początku wyjechaliśmy kolejką na Hannig (2325m npm), a potem zeszliśmy do pięknego kurortu Saas Fee. Następnie tzw. metrem – kolejką wydrążoną w skale – wyjechaliśmy na Felskin i na lodowiec Mittelallalin (3456 m npm). Stąd roztaczał się wspaniały widok na Dom (4545 npm). Pełni wrażeń wróciliśmy do Saas Fee, gdzie poznaliśmy charakterystyczną dla tego regionu uroczą, drewnianą zabudowę z wąskimi uliczkami. Tutaj wypiliśmy  popołudniową kawę i spotkalismy się z głównym organizatorem naszego wyjazdu, ks. Robertem Bielem. Wieczór w Saas Fee zakończył się na plebanii, skąd po pierwszym intensywnym dniu wróciliśmy do pensjonatu na nocleg.
Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Zermatt – znany na całym świecie szwajcarski górski ośrodek wypoczynkowy. Mniej chodziliśmy, a więcej korzystaliśmy ze zdobyczy techniki. Kolejka zawiozła nas na przełęcz Gornergrat (3089). Po południu dwóch śmiałków z naszej grupy podziwiało widoki z okien helikoptera, który zabrał ich na 30-minutowy przelot nad majestatycznym szczytem Matterhorn i wieloma innymi czterotysięcznikami. Kolejne piękne krajobrazy zapadły nam w serca i pamięć…
Wtorek spędziliśmy w miejscowości Saas Grund. Wyciągiem dotarliśmy na Kreuzboden (2450 m npm). Tam –  spacer wokół jeziorka, oczywiście sesja zdjęciowa wykonana przez naszą koleżankę Władzię.  Pojechaliśmy  jeszcze wyżej do Hohsass – 3140 m npm, właśnie tam na szczycie są przedstawione miniatury wszystkich siedemnastu czterotysięczników okalających dolinę Saas.
W środę wypoczywaliśmy  na basenach termalnych w Brig, a następnie wybraliśmy się nad najwyżej położone w Europie sztuczne jezioro Mattmark (2220 npm). Czas upływał szybko! W czwartek – połowa grupy odpoczywała w Alpenperle, robiąc mniejsze i większe zakupy, a osoby bardziej zaprawione w górskich wędrówkach – w towarzystwie ks. Wiesława wyruszyły na alpejskie szlaki.
Mile zaskoczył nas fakt, że w całej dolinie  znajduje się  wiele chrześcijańskich symboli: w Saas Grund z jednej strony usytuowane są  kapliczki różańcowe, a na zboczu po drugiej stronie wioski – stacje drogi krzyżowej.  Jest więc wiele okazji, aby myślami biec ku Stwórcy. Widać, że mieszkańcy doliny Saas to pobożni ludzie.
Mieliśmy też okazję zasmakować tamtejszych specjałów i kupić prawdziwy ser szwajcarski wykonany tradycyjną metodą w górskiej bacówce. Jadąc do Szwajcarii wiedzieliśmy, że słynie z dobrych serów. Smakując produkty szwajcarskie,  promowaliśmy też nasze wyroby. Zabraliśmy bowiem ze sobą, równie dobre sery owcze z Polski…
Część naszej grupy wybrała się też razem z naszymi gospodarzami, by pomóc przy sianokosach. Praca w większości wykonywana była ręcznie, a więc widły i grabie poszły w ruch…
Tak minął piękny czas naszego urlopu w Szwajcarii. Poznaliśmy wielu życzliwych ludzi, zwłaszcza właścicieli pensjonatu Alpeenperle, którzy przed rokiem przyjechali do Polski na bal Fundacji CORDARE. Pozostały nam same dobre wspomnienia, cudowne zdjęcia, którymi dzielimy się,  by zachęcić innych do odwiedzenia tych pięknych stron.
Teresa Fido z Przyjaciółmi

 

START HELIKOPTERA – przed spotkaniem z czterotysięcznikami (zobacz filmik, klikając w ostatnie zdjęcie)

Pomódlmy się w Noc Betlejemską

Posted on Posted in Bez kategorii

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia Wszystkim Sympatykom Fundacji, Darczyńcom, Podopiecznym i ich Rodzinom – życzy Zarząd i  Rada Fundacji CORDARE. Do siego roku!

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło –
było zwyczajne – proste sobie –
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.

/ks. Jan Twardowski/

 

 

Dziękujemy !

Posted on Posted in Bez kategorii

Tegoroczna internetowa Aukcja Charytatywna Fundacji CORDARE dobiegła końca. Z serca dziękujemy Wszystkim Osobom, które wzięły w niej udział! Dziękujemy zarówno Ofiarodawcom, którzy przekazali różne przedmioty i usługi na aukcję, jak i  Osobom, które odpowiedziały na oferty prezentowane przez naszą Fundację na portalu Charytatywni Allegro i zakupiły owe przedmioty lub usługi.

Dzięki Państwa wspaniałej postawie i hojności – Fundacja zebrała kolejne pieniądze, które przeznaczy  na fundowanie stypendiów studenckich i uczniowskich. Ostateczna kwota uzyskana na aukcji zostanie podana w sprawozdaniach za rok 2020, które zamieścimy na naszej stronie.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na Państwa pomoc, nawet w tak trudnych okolicznościach, kiedy niemożliwe  było zaproszenie Państwa na tradycyjny Bal Charytatywny CORDARE.  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do dawnej formuły. Życzymy Państwu zdrowia i jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

Wśród tegorocznych Ofiarodawców przedmiotów na aukcję znaleźli się:

Ks. Robert BIEL  💓 Renata BŁASIAK  💓  CERTECH – Maria, Jan Kuca 💓 Andrzej FRANCZYK 💓GABINET  KOSMETYCZNY – Beata KĄDZIELAWA 💓 Edgar KALBERMATTEN  💓Anna KASPERKIEWICZ,  Stoyan GEORGIEV 💓Anna, Jan KIEŁBASA 💓 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH w Radgoszczy 💓 Dorota, Andrzej PIKUL 💓RADBET – Beata, Marek KRECHNIAK 💓  SIGMA-GLASS – Piotr Sajdak 💓 Ks. Wiesław SKRABACZ  💓Mariusz SZUMLAŃSKI  💓 TARGUM – Małgorzata, Edward ZIELIŃSCY  💓  TEL-NET– Krzysztof  FRĄC 💓Marta WARIAS 💓 Ks. Stanisław WĄCHAŁA  💓  Edmund WILK 💓 VILLA VERDE – Agnieszka, Marek  TATARCZUCH 💓  ZAKŁAD OPTYCZNY Lucyna BIELAWSKA 💓

Lista KUPUJĄCYCH jest znacznie dłuższa, jednak ze względu na ochronę danych osobowych nie będziemy przedstawiać Ich z imienia i nazwiska.  WSZYSTKIM PAŃSTWU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 💓💓💓

Człowieka trzeba mierzyć miarą serca

Posted on Posted in Bez kategorii

Podobnie jak w czterech minionych latach, także i w tym roku naszym zamiarem było urządzenie balu charytatywnego Fundacji CORDARE. Na dobre wpisał się on bowiem w kalendarz ludzi dobrej woli i wielkiego serca, jednocząc w idei pomagania nie tylko osoby z Powiśla Dąbrowskiego, ale też z innych regionów kraju. Niestety stan pandemii, który powrócił do Europy i do Polski, z jeszcze większą siłą rażenia, niż to miało miejsce wiosną, pokrzyżował wiele ludzkich planów, zniweczył wiele marzeń, w tym  także nasze zamierzenia. Z przykrością musimy dzisiaj poinformować naszych Przyjaciół i Sympatyków, że nie uda nam się zorganizować w listopadzie – planowanego, piątego balu CORDARE. Jednocześnie łączymy się z wszystkimi, których w jakikolwiek sposób dotknęła pandemia, czy to poprzez chorobę lub śmierć kogoś bliskiego, czy to poprzez trudności w życiu zawodowym, bądź  też poprzez konieczność narażania swojego życia w służbie innym.

Nasza Fundacja stara się w miarę możliwości wspierać poszkodowanych przez epidemię. Wiosną tego roku zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Hospicjum Świętego Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki życzliwości Przyjaciół CORDARE udało się wtedy zebrać 6000 zł, które przekazaliśmy do Hospicjum. 

Mając świadomość, że w obecnym czasie bardzo trudno pozyskać pieniądze na działalność Fundacji,  postanowiliśmy mimo wszystko przyznać kolejne 26 stypendiów na bieżący rok szkolny i akademicki, by tym samym  wesprzeć młodych, zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin. Mieliśmy na uwadze fakt, że dzisiaj nasza pomoc jest im jeszcze bardziej potrzebna, niż w czasach przed pandemią.

Fundacja pragnie być gotowa na wsparcie  instytucji charytatywnych, prowadzących działalność w dobie koronawirusa. Stąd też wzorem lat ubiegłych – zdecydowaliśmy się przeprowadzić doroczną aukcję charytatywną, ale  w nowej, bezpiecznej na ten czas formule. 

Aukcja będzie przez nas organizowana od 22 października do 11 listopada. W tym czasie będzie dostępna poprzez Internet Przedmioty ofiarowane na tę aukcję można zakupić za pomocą znanego portalu Allegro – Charytatywni.

WAŻNE!!!  

PROSIMY ZWRACAĆ  UWAGĘ NA CZAS, W KTÓRYM KOŃCZY SIĘ KONKRETNA AUKCJA.

OFERTY, W RAMACH  KTÓRYCH  JUŻ ROZPOCZĘŁA SIĘ LICYTACJA, ZOSTANĄ ZAKOŃCZONE W TERMINIE  PODANYM DLA DANEJ AUKCJI  I  NIE BĘDĄ WZNAWIANE!

NATOMIAST PRZEDMIOTY, KTÓRE NIE ZOSTANĄ SPRZEDANE LUB WYLICYTOWANE W PIERWSZYM TERMINIE – BEDĄ PONOWNIE WYSTAWIANE NA AUKCJĘ  DO  DNIA  11 LISTOPADA  2020 ROKU.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali rożne przedmioty i usługi na ten cel (wykaz poniżej). Przedmioty aukcji, których realizacja będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej w kraju i Europie (pensjonat w Szwajcarii, kolacja czy vouchery) mogą zostać zrealizowane w dogodnym terminie po ustaniu pandemii, a więc (oby tak nie było!),  w najgorszym wypadku nawet w 2022 roku.     

Aby wziąć udział w aukcji (licytacja bądź zakup) wystarczy kliknąć w link zamieszczony pod danym przedmiotem, który przekieruje Państwa na stronę Allegro Charytatywni. Dalej należy postępować zgodnie z ogólnymi zasadami zakupów na allegro, wybierając dostępne opcje zakupu (można licytować, podając proponowaną kwotę  lub wybrać wariant  “kup teraz”, który tym samym zamyka drogę dalszej licytacji i gwarantuje nabycie danej rzeczy lub usługi). W przypadku przystąpienia do licytacji portal będzie wymagał prostego zalogowania i uwierzytelnienia danych osobowych, w przypadku wybrania opcji “kup teraz” – logowanie nie jest wymagane. Po zakończeniu aukcji i opłaceniu zakupu w wybrany przez Państwa sposób – Fundacja będzie sukcesywnie przesyłać zakupione przedmioty lub informować o sposobie realizacji zakupionych usług. 

Zapraszamy do zapoznania się z przedmiotami ofiarowanymi dotychczas na aukcję oraz zachęcamy do zgłaszania nowych propozycji. Nawet po rozpoczęciu aukcji, będzie jeszcze możliwość dołączenia się i przekazania jakiegoś przedmiotu. Można to uczynić w ciągu kilku najbliższych dni, kontaktując się w tej sprawie  telefonicznie z członkami  zarządu Fundacji, bądź pisząc na adres mailowy naszej Fundacji (biuro@cordare.eu).

Mamy nadzieję, że jak zwykle  wesprzecie Państwo nasze działania, biorąc udział  w przygotowanej aukcji charytatywnej. Wierzymy też,  że pomimo pandemii będziemy mogli nadal aktywnie udzielać pomocy potrzebującym. Ufamy, że wirus nie dotknął szlachetności ludzkich serc…

 

LISTA OFIARODAWCÓW ORAZ WYKAZ PRZEDMIOTÓW I USŁUG PRZEKAZANYCH NA AUKCJĘ 

Aukcje  zaznaczone serduszkiem 💓 są już zakończone. Serdecznie dziękujemy 💓 i zapraszamy do obejrzenia aktywnych propozycji.

BIEL Robert

 • 💓 Kolacja u Prezesa – szwajcarska kolacja na polskiej plebanii dla 6. osób –  przygotowana i serwowana przez ofiarodawcę – zobacz zdjęcie kolacja u Prezesa – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓
 • 💓 książki: “Kościół Wielkiej Soboty”, R. Biel; “Symfonia Jedności”, R. Biel/ Kard. K. Koch; “Mój Święty Szef”, R. Biel/ P. Segmuller”;”Im Dienste  des Heiligen”, R. Biel/ P. Segmuller; “Was nun, Herr Kardinal?”, Kard. K. Koch/ R. Biel; “Wir Christen – wann endlich vereint?”, Kard. K. Koch/ red. R. Biel; “Wprowadzenie do chrześcijaństwa”, J. Ratzinger/ tł. R. Biel; “Kościele dokąd zmierzasz?”, Kard. K. Koch/tł. R. Biel,  zobacz zdjęcia: książki w języku polskim  oraz  książki w języku niemieckim  i  tłumaczenia,   – sprzedaż zakończona

BŁASIAK Renata

 • 💓“Maryja i  Dzieciątko”–  rękodzieło. Obraz wykonany metodą decoupage (wymiary 20x30cm). Zobacz zdjęcie Maryja i Dzieciątko  –  sprzedaż zakończona
 • 💓 “Aniołek z piaskowej szopki w Watykanie”- rękodzieło. Praca wykonana metodą decoupage, wymiary deski 18,5 cmx27 cm x 3 cm.  Zobacz zdjęcie Aniołek z Rzymu –  sprzedaż zakończona
 • 💓 “Jan Paweł II – święte słowa”- rękodzieło.  Obraz wykonany metodą decoupage (wymiary 18,5x28x 1,5cm). Zobacz zdjęcie i opis papież decoupage –  sprzedaż zakończona

CERTECH – Kuca Maria, Jan

 • 💓 zestaw żwirków dla kotów, zobacz opis żwirek   –  SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓
 • 💓 zestaw produktów chemii gospodarczej beFrendi –  SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

FRANCZYK Andrzej

GABINET KOSMETYCZNY – Beata Kądzielawa

 • 💓 zestaw kosmetyków do pielęgnacji stóp, zobacz opis  kosmetyki – zestaw 2, – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓

 KALBERMATTEN Edgar (informacja R. Biel)

 • 💓 noclegi  w  Szwajcarii dla 6 osób w pensjonacie Weideli w Saas Grund (tygodniowy pobyt). Do dyspozycji  sypialnie, łazienka i kuchnia oraz wszystkie opłaty, parking, podatek klimatyczny i karnety na wyciągi w lecie, uprawniające do nieograniczonego korzystania z 11 wyciągów i autobusów w Ferienrepublik Saas (Republice Wakacyjnej) – zobacz film , Saas Fee, Saas Grund, Saas Almagell i Saas Balen (wspaniałe tereny do wędrówek górskich).  Możliwe również terminy zimowe (dla fanów narciarstwa – karnet na zimę za 260 franków.  Zobacz zdjęcia: Weideli  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

KASPERKIEWICZ Anna, GEORGIEV Stoyan 

 • 💓 “Matka Boża z Dzieciątkiem” – obraz  olejny na płótnie autorstwa Marleny Nizio (wymiary 30×34cm), zobacz zdjęcie Matka Boża   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

 KIEŁBASA Anna, Jan 

 • 💓 “Anioł” – rękodzieło. Praca wykonana własnoręcznie metodą powertex. ” To niezwykłe połączenie głębi świata duchowego z pasją, którą w nasze ręce złożył sam Stwórca “,  zobacz zdjęcie Anioł 2020  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH w Radgoszczy

 • 💓 kolacja dla 10 osób połączona z przejazdem motorówką na Zalewie w Narożnikach (kolacja do zrealizowania w dowolnym czasie po uzgodnieniu z KGW, przejażdżka po Zalewie w okresie letnim). Zobacz zdjęcie Działaczki KGW w Radgoszczy   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

PIKUL Dorota, Andrzej

 • 💓obraz olejny 1, zobacz zdjęcie:   Martwa natura (wymiary 63 x 53) – sprzedaż zakończona
 • 💓obraz olejny 2, zobacz zdjęcie: Pejzaż z dworkiem (wymiary 74 x 94cm) –  SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

 RADBET – Beata, Marek Krechniak

 💓 wieniec 1,  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓 wieniec 2 – sprzedaż zakończona

 💓 wieniec 3  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

💓 wieniec 4  SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

💓 wieniec 5 –  sprzedaż zakończona

 💓 wieniec 6  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

 💓 wieniec 7   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓wieniec 8 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

SIGMA-GLASS – Piotr Sajdak

 • 💓świecznik ozdobny – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓
 • 💓świecznik ozdobny 2 – sprzedaż zakończona
 • 💓komplet trzech świeczników ręcznie malowanych – sprzedaż zakończona

 SKRABACZ Wiesław, ks.  do aukcji

SZUMLAŃSKI Mariusz

💓Irysy – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓

💓Magnolie 1 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓

💓 Magnolie 2 –  SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓

TARGUM – Małgorzata, Edward Zielińscy

 • 💓 robot kuchenny– polska wersja termomixa –  Speedcook   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

 TEL-NET– Krzysztof Frąc

 • 💓  pakiety (320 Mb) na dostęp do internetu światłowodowego na terenie miejscowości: Radgoszcz, Nieczajna Górna,  Nieczajna Dolna,  Luszowice. Przedmiot aukcji jest dostępny dla obecnych lub nowych klientów firmy Tel-Net Krzysztof Frąc. W przypadku nowych klientów – pakiet roczny oraz bezpłatny montaż wraz ze światłowodowym routerem, dla dotychczasowych  klientów – pakiet półroczny

 💓 Pakiet “Dotychczasowy  klient”– SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓 Pakiet “Nowy Klient” – sprzedaż zakończona

WARIAS Marta

 • 💓 obraz Mariusza Kumięgi – pejzaż. Olej na płótnie (wymiary 50×45 cm). Zobacz  obraz olejny M. Kumięga   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

WĄCHAŁA  Stanisław, ks.  

 • 💓 Piłka z podpisami piłkarzy  Klubu Sportowego  BRUK-BET Termalica oraz gadżety klubowe, zobacz zdjęcie: piłka Termalika  oraz  zestaw kibica – sprzedaż zakończona

 WILK Edmund

 • 💓 obraz olejny “Malwy”, wymiary 83x63cm, zobacz zdjęcie Malwy  – sprzedaż zakończona
 • 💓 obraz olejny “Maki”, wymiary 85×45 cm, zobacz zdjęcie  Maki   – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY💓

VILLA VERDE – Tatarczuch Agnieszka, Marek 

 • świece, olejki zapachowe, zestawy świąteczne, zobacz zdjęcia i opisy ofert: 

💓 świece – zestaw 1  – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓 świece – zestaw 2 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

 💓 świece – zestaw 3 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓 świece – zestaw 4 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

💓 świece – zestaw 5 – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓

 ZAKŁAD OPTYCZNY Lucyna Bielawska 

 • 💓 szkła progresywne, fotochromy, oprawy  marki  Rodenstock.  Przedmiotem aukcji są szkła progresywne wiodącej na rynku optycznym firmy Rodenstock wraz  z oprawą. Pakiet obejmuje także bezpłatne badanie wzroku na specjalistycznym sprzęcie w Zakładzie optycznym Lucyna Bielawska w Tarnowie – SPRZEDANO, DZIĘKUJEMY 💓 

 

Jego Eminencja Kurt Kardynał Koch wyróżniony statuetką CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Od początku swojej działalności Fundacja CORDARE ma w zwyczaju nie tylko udzielanie finansowego wsparcia potrzebującym, szczególnie zdolnej młodzieży i dzieciom z niezamożnych rodzin, ale też promowanie szlachetnych ludzkich postaw, które zasługują na uznanie. Wyrazem takiej promocji są dyplomy uznania oraz statuetki przyznawane przez Fundację przy okazji organizowanych balów charytatywnych. Wśród dotychczas wyróżnionych statuetkami CORDARE znalazły się osoby mające wielkie zasługi w działalności charytatywnej, społecznej czy edukacyjnej. Są to nauczyciele, lekarze, duchowni czy też osoby zasłużone w walce o niepodległość naszego kraju.

W tym roku Zarząd Fundacji postanowił uhonorować statuetką Przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan Jego Eminencję Kardynała Kurta Kocha. Kardynał Koch przebywał w Polsce od 14 do 17 października b.r. Był gościem honorowym VI.  Kongresu Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie. Głównym powodem Jego przyjazdu do Polski było odebranie tytułu doktora honoris causa przyznanego mu przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jednym z dwóch recenzentów w postępowaniu przygotowawczym był prezes Fundacji CORDARE ksiądz Robert Biel, który też w imieniu Zarządu wręczył statuetkę Księdzu Kardynałowi.

Kardynał Koch odbierał tytuł doktora honoris causa na KUL w Lublinie, stąd też statuetka CORDARE została Mu wręczona w Domu Biskupim Metropolity Lubelskiego Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Uhonorowany statuetką Ksiądz Kardynał  ma wielkie zasługi nie tylko jako naukowiec, ale również jako człowiek wielkiego serca, pomagający potrzebującym. Pełniąc swoją funkcję u boku papieża Franciszka, a wcześniej Benedykta XVI, przyczynia się do pojednania między religiami i budowania mostów pomiędzy kościołami chrześcijańskimi, i tym samym pomiędzy poszczególnymi ludźmi. Czujemy się zaszczyceni, że Jego Eminencja Kurt Kardynał Koch przyjął nasze wyróżnienie.

Wspomnienia Przyjaciół CORDARE ze Szwajcarii

Posted on Posted in Bez kategorii

Kolejna grupa Przyjaciół CORDARE odwiedziła latem Szwajcarię. Publikujemy wrażenia jednej z uczestniczek na temat tego pobytu w sercu Alp.

 Ucieszyliśmy się bardzo, kiedy jesienią ubiegłego roku na balu charytatywnym Fundacji CORDARE udało nam się wylicytować pobyt w pensjonacie w Szwajcarii. Wyjazd zapowiadał się bardzo ciekawie i wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na sezon letni. Niestety w okresie zimowym rozpoczęła się pandemia, która nieco ostudziła nasze oczekiwania oraz nadzieję na wyczekiwany przez wszystkich urlop w pięknej Szwajcarii. Pojawiły się obawy i wątpliwości, czy decydować się na ten wyjazd, czy jest to bezpieczne?

            Wszyscy podjęli jednak odważną decyzję o wyjeździe i jak się okazało, była to słuszna decyzja. Spakowaliśmy nasze rzeczy i 26 czerwca i rozpoczęliśmy naszą wakacyjną przygodę. Najpierw pojechaliśmy do Niemiec, gdzie nocowaliśmy w domu pielgrzyma w Wigratzbad. Następnego ranka pojechaliśmy do Szwajcarii. Nasza droga prowadziła przez bardzo urokliwe tereny, wzdłuż słynnej kolejowej trasy turystycznej, którą jedzie Glacier Express. Przejeżdżaliśmy licznymi serpentynami przez słynną przełęcz Furka położoną na wysokości Rysów (2436 m npm). Wieczorem dojechaliśmy do naszego pensjonatu Alpenperle. Zostaliśmy tam serdecznie przywitani przez gospodarzy, którzy ofiarowali na aukcję pobyt w swoim pensjonacie. Syna gospodarzy – Ronalda i jego żonę poznaliśmy już w Polsce podczas listopadowego  balu CORDARE.

            Już pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie tej pięknej okolicy. Najpierw  uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy świętej w kościele parafialnym w Saas Almagell, gdzie mieszkaliśmy. Jest to mała, ale urocza wioska położona na wysokości ponad 1600 m npm, w której urlopy spędza co roku wielu turystów. Nasze wycieczki koncentrowały się głównie na przepięknej Dolinie Saastal. Najpierw odwiedziliśmy Saas Grunt i Saas słynny kurort Saas Fee, gdzie – co ciekawe – jeżdżą tylko samochody elektryczne. W czasie całego pobytu mieliśmy możliwość korzystania z wyciągów na tutejsze szczyty. Byliśmy dzięki temu w Hohsaas, a także na lodowcu Mittelallanin (3456 m npm).

            Czas mijał bardzo szybko wsród wielu atrakcji. Zwiedziliśmy między innymi najwyżej położone w Europie jezioro sztuczne Mattmark. Jeden dzień spędziliśmy w przepięknej miejscowości turystycznej Zermatt, gdzie mogliśmy podziwiać majestatyczny szczyt Matterhorn – wizytówkę Szwajcarii. Kolejną atrakcję stanowił wyjazd na przełęcz Gornergrat (3089), skąd również mogliśmy zobaczyć ów  najpiękniejszy szczyt szwajcarski.

            Przy okazji naszego pobytu mogliśmy też poznać tutejszą kulturę, tradycję oraz spróbować potraw regionalnych. Nasza podróż nie byłaby tak owocna, gdyby nie pomoc księdza Roberta Biela oraz księdza Wiesława Skrabacza. Ich znajomość regionu pozwoliła nam na zwiedzenie wielu cudownych zakątków w tak krótkim czasie, za co bardzo dziękujemy. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

 To był wspaniały czas i  z pewnością będziemy chcieli jeszcze wrócić  do Szwajcarii, żeby zobaczyć coś nowego i nacieszyć się pięknem tego kraju.           

Teresa Gondek

Podsumowano projekt “Święte słowa”

Posted on Posted in Bez kategorii

Na pięć  dni przed 16. października – oficjalnym Dniem Papieża Jana Pawła II, który został  ustanowiony przez Sejm RP w 2005 roku, a przypadającym w rocznicę wyboru Kardynała Wojtyły na papieża,  podsumowano w Żabnie projekt plastyczny “Święte słowa – ilustracje do słów Jana Pawła II”.  Równolegle obchodzony jest przez kościół katolicki w Polsce  Dzień Papieski, w niedzielę poprzedzającą tę datę. Stąd też uroczyste odczytanie  wyników  projektu miało miejsce 11 października b.r. w Kościele pod wezwaniem Świętego Ducha, tuż  przed koncertem “Karolowe pieśni”.

Projekt zorganizowany został przez Fundację CORDARE i Gminne Centrum Kultury w Żabnie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.  Wzięło w nim udział 95. uczestników (uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych)  z powiatów: dąbrowskiego i tarnowskiego.

Jury artystyczne: Edmund Wilk (artysta plastyk),  Małgorzata Orawska (Fundacja CORDARE), Anna Rąpała (GCK  w Żabnie) wyłoniło łącznie 18. laureatów.

OTO WYNIKI:

Grand Prix  i stypendium Fundacji CORDARE w wysokości 1000,00 zł

 • Magdalena Rzepka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Nagrody w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VIII:

I miejsce

 • Zuzanna Patulska ze Szkoły Podstawowej im. Ojca św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim

II miejsce ex aequo

 • Marlena Maziarz ze Szkoły im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej
 • Paulina Czarna ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie

III miejsce ex aequo

 • Marianna Frąc ze Szkoły Podstawowej im. Ojca św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim
 • Dominik Wąż z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radgoszczy
 • Susanna Wiatr ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej
 • Paweł Zając ze Szkoły Podstawowej im. Ojca św. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim

Wyróżnienia

 • Julia Bachara ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich
 • Maciej Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach
 • Beniamin Kubek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej
 • Tomasz Palej ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie
 • Paulina Rawa ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie

Nagrody w  kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce

 • Maja Galbarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

II miejsce

 •  Wiktoria Słowińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie

III miejsce

 • Konrad Wójcik  z Zespołu Szkół w Brniu

Wyróżnienia

 • Gabriela Dworak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
 • Diana Gorgosz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku
 • Patryk Pikul z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas spotkania w Żabnie prezes Fundacji CORDARE  ks. Robert Biel przekazał  gratulacje dla laureatów projektu oraz  podziękowania dla patronów honorowych, a zarazem  fundatorów nagród, którymi byli Burmistrz Żabna Marta Herduś, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Warto dodać, że oprócz nagród rzeczowych dla laureatów,  przewidziano także upominki dla wszystkich uczestników projektu.
Ze względu na pandemię zrezygnowano z tradycyjnego rozdania nagród i dyplomów.  Odbierać je można indywidualnie z rodzicami lub poprzez opiekunów szkolnych w dniach od 12 – 20 października (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 18:00) w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie przy  ul. Jagiełły 16.
Wszystkim uczestnikom i laureatom projektu „Święte słowa” serdecznie gratulujemy.  Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia stacjonarnej wystawy nadesłanych do projektu prac, którą zorganizowano w “Galerii Rozmaitości” GCK w Żabnie. Ilustracje można również obejrzeć na załączonej prezentacji multimedialnej  oraz  w naszej fotogalerii.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA – prace uczestników projektu

 

Zachęcamy także do obejrzenia  RELACJI VIDEO  tarnowskiej TV (wystarczy kliknąć tutaj)