Stypendia dla młodzieży ukraińskiej

Posted on Posted in Bez kategorii

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Fundacja CORDARE zamierza realnie wesprzeć ofiary wojny na Ukrainie, a konkretnie ofiarować pomoc stypendialną dla młodzieży z Ukrainy, która wraz ze swymi rodzinami schroniła się w Polsce i chce w naszym kraju kontunuować  edukację. Fundacja przeznaczy na ten cel  pieniądze uzyskane od darczyńców poprzez zorganizowane aukcje charytatywne “CORDARE UKRAINIE”, prowadzone na portalu Allegro Charytatywni oraz  fundusze zgromadzone w ramach 1% za rok 2021.

Z pomocy będą mogli skorzystać uczniowie i studenci z rodzin najbardziej potrzebujących, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce w województwie małopolskim lub podkarpackim  oraz  chcą uczyć się w polskich szkołach i uczelniach.

Wkrótce szczegóły dotyczące wymagań rekrutacyjnych do programu stypendialnego “CORDARE Ukrainie”.

Znamy mistrzów Powiśla w szachach

Posted on Posted in Bez kategorii

Znamy mistrzów Powiśla w szachach.

W sobotę 7 maja w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się IV Turniej Szachowy Fundacji CORDARE. Patronat nad tegoroczną edycją zawodów objęła Marta Chrabąszcz, utalentowana szachowo przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, która nie po raz pierwszy wystąpiła także w roli zawodniczki.

Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera i wyjątkowe sportowe emocje. Na liście startowej  znalazło się aż stu zawodników.  Jak zwykle rozgrywki sędziował zaprzyjaźniony z Fundacją Czesław Markiewicz. Zawody pomogli przygotować  i zrealizować  działacze UKS „Lisek” z Lisiej Góry pod okiem niekwestionowanego promotora, trenera i miłośnika szachów Jerzego Kucy oraz kierownictwo i pracownicy hali sportowej.

Z roku na rok poziom rozgrywek podczas Turnieju Szachowego CORDARE jest coraz wyższy. Z każdą kolejną edycją rośnie również liczba zawodników z Powiśla Dąbrowskiego, co dodaje motywacji organizatorom do upowszechniania tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży – podsumował Jerzy Kuca, który od wielu lat prowadzi z powodzeniem uczniowski  klub szachowy w Lisiej Górze.

Turniej potwierdził też rodzinne tradycje szachowe w powiecie dąbrowskim. Od pierwszej edycji biorą w nim bowiem udział zawodnicy spokrewnieni (np. rodzina Rychlińskich, Wariasów, Obalów).

Niezwykłe w szachach jest to, że do samego końca rozgrywek wszyscy pozostali uczestnicy obserwują finałowe rundy, studiują ułożenie figur oraz kolejne ruchy graczy. W decydujących starciach – dojrzali zawodnicy mierzą się z utalentowanymi młodymi szachistami. Bywa, że uczeń dorasta do  mistrza (trenera) i gra z nim na bardzo wyrównanym poziomie. Ten turniej był doskonałym tego przykładem.  Liczy się logika, refleks, wyobraźnia. Zaiste – królewska gra!

Polecamy obejrzenie filmiku, na którym zarejestrowano rundę pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami turnieju: Przemysławem Kopaczem i Kacprem Niewolą.

 

Oto wyniki tegorocznej, czwartej edycji  Turnieju Szachowego CORDARE:

Klasyfikacja OPEN:

 1. miejsce – Przemysław Kopacz  –  KGL „Szarotka” Wadowice Górne
 2. miejsce – Kacper Niewola   –   UKS „OMEGA” Rzuchowa
 3. miejsce –  Matusz Łabno     –   „KANA” Tarnów

Klasyfikacja NAJLEPSZY JUNIOR TURNIEJU (2010 i młodsi):

 1. miejsce – Mikołaj Kopacz   –   KGL „Szarotka” Wadowice Górne
 2. miejsce – Krzysztof Topór  –   MKS MOS Wieliczka
 3. miejsce – Kamil Kawecki    –   UKS „Goniec” Staniątki

Klasyfikacja NAJLEPSZY ZAWODNIK POWIŚLA:

 1. miejsce – Mateusz Zimowski   –   Mędrzechów
 2. miejsce – Robert Rychliński   –    Radgoszcz
 3. miejsce – Marta Chrabąszcz    –   Dąbrowa Tarnowska

 Stypendium w wysokości PLN: 1.000 zł dla Najlepszego Juniora Powiśla Dąbrowskiego (rocznik 2004 i młodsi ) otrzymał –  Maciej Łuszcz  ze  Szczucina  (wychowanek  zwycięzcy  turnieju Przemysława Kopacza).

 

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli najlepszym zawodnikom:  Pani Marta Chrabąszcz oraz wiceprezesi Fundacji CORDARE Jan Kiełbasa i Marek Syrek.

Gratulujemy zwycięzcom i ich trenerom. Jednocześnie – zarówno nagrodzonym, jak i wszystkim uczestnikom turnieju  szachowego – życzymy  satysfakcji sportowej  i  nieustającej pasji uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportowej.

tekst: Małgorzata Orawska

Fotoreportaż: Franciszek Kiełbasa

Szczegółowe wyniki tutaj (po kliknięciu)

FILMIK: Najlepsi Zawodnicy (kliknij w zdjęcie)

 

Wracamy do szachów!

Posted on Posted in Bez kategorii

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do szachów! Z przyjemnością zapraszamy miłośników tej wyjątkowej dyscypliny sportowej do Dąbrowy Tarnowskiej na IV Otwarty Turniej Szachowy Powiśla Dąbrowskiego o Puchar Fundacji CORDARE. W tym roku patronat nad turniejem objęła Przewodnicząca Rady Powiatu  Marta Chrabąszcz.

Turniej odbędzie się w dąbrowskiej Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej – w sobotę,  7 maja 2022r. Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 10.00.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez serwis chessarbiter (wystarczy kliknąć). Można się również zgłaszać  telefonicznie lub mailowo do Czesława Markiewicza – tel. 697 488 747,  czes.mar@interia.pl   w terminie do  3 maja 2022r.

Organizatorzy przewidują nagrody (puchary) w trzech różnych kategoriach:
w klasyfikacji OPEN,  juniorskiej (2010r i młodsi) oraz najlepszych zawodników Powiśla. Ponadto przewidziano Nagrodę Specjalną Fundacji CORDARE – stypendium w wysokości 1000 zł dla najlepszego juniora Powiśla Dąbrowskiego (rocznik 2004 i młodsi ).

Wstęp wolny! Zapraszamy

 

SZACHY_CORDARE PLAKAT 2022

Artem Putivtsev zagra z CORDARE dla Ukrainy

Posted on Posted in Bez kategorii
To wbrew pozorom nie jest zapowiedź sensacyjnego transferu piłkarskiego, ale informacja dla wszystkich zatroskanych losem Ukrainy, którzy chcieliby włączyć się w pomoc ofiarom wojny.
Pochodzący ze zburzonego przez sowieckie wojska Charkowa wielokrotny reprezentant Ukrainy i broniący od wielu lat barw Brukbetu Artem Putivtsev włączył się w akcję pomocy ofiarom wojny Fundacji CORDARE.

W ramach zorganizowanej na ten cel zbiórki środków na stypendia dla ukraińskich dzieci p.n. CORDARE Ukrainie  (wpłaty gotówkowe oraz przekazanie 1%) zdecydowaliśmy się przygotować też aukcję charytatywną. Wśród przedmiotów wystawionych przez Fundację na Allegro Charytatywni  jest do wylicytowania także kolacja dla 6 osób z udziałem właśnie Artema Putivtseva. Wywiad z piłkarzem na temat bratobójczej wojny w Charkowie ukazał się  27.03.2022r.  na stronie sportowefakty.wp.pl

Fanów talentu tego wybitnego sportowca, chcących wesprzeć ofiary wojny  zapraszamy do udziału w  licytacji lub innych formach wsparcia, do których zachęcamy w poprzednim artykule na naszej stronie.
LINKI DO AUKCJI:
 • kolacja z Artemem Putivtsevem:    ♥ SPRZEDANO – DZIĘKUJEMY ♥

CORDARE UKRAINIE

Posted on Posted in Bez kategorii

Drodzy Przyjaciele Fundacji CORDARE!

Tragiczne wydarzenia ostatnich dni po raz kolejny uświadomiły nam jak krucha i często pozorna jest stabilizacja, która w Europie uznawana była za stan zwyczajny i niezmienny. Dowiodły równocześnie, jak ważna jest międzyludzka solidarność i troska o bliźniego znajdującego się w potrzebie.
Nie mogąc przejść obojętnie nad cierpieniem setek tysięcy ludzi uciekających przed wojną,  Fundacja CORDARE pragnie włączyć się w akcję pomocy ukraińskiemu narodowi i przybywającym do Polski uchodźcom.
Ze względu na dynamiczną i nieprzewidywalną sytuację nie chcemy z góry wyznaczać kierunków udzielanej pomocy. Będziemy na bieżąco rozpoznawać potrzeby uchodźców i wspierać ich w sposób adekwatny do sytuacji – w zależności od uzyskanych środków. Jednakże priorytetowo zamierzamy objąć wsparciem ukraińskie dzieci, które znajdą schronienie w naszych stronach, zapewniając zaspokojenie ich potrzeb bytowych i edukacyjnych. Gwarantujemy, że każda wpłacona złotówka w ramach tej akcji pomocy zostanie wydatkowana na potrzeby ukraińskich uchodźców.
Dlatego też zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o udział w akcji „CORDARE Ukrainie”.

Wsparcia ofiarom konfliktu zbrojnego na Ukrainie można udzielić w trojaki sposób.

 • Pierwszym z nich jest dokonanie wpłaty na rachunek bankowy Fundacji CORDARE (17 1750 0012 0000 0000 3376 3848 – wpłaty w PLN, konta walutowe są wskazane na naszej stronie internetowej w zakładce „Jak pomóc?”) z dopiskiem „Darowizna na cel charytatywny – Ukraina”.
 • Drugim sposobem jest przeznaczenie 1% podatku na rzecz Fundacji CORDARE (KRS nr 0000623403). Deklarujemy, że wszystkie środki uzyskane z 1 % podatku w bieżącym roku zostaną przeznaczone na rzecz ukraińskich uchodźców.
 • Trzecia forma wsparcia to udział w aukcji charytatywnej, którą w najbliższych dniach zamierzamy zorganizować za pośrednictwem portalu Allegro. Do udziału w tej aukcji zapraszamy zarówno Darczyńców jaki i Licytujących. Osoby, który chciałyby przekazać przedmioty na licytację prosimy o przesłanie stosownej informacji na adres: biuro@cordare.eu.

Wszystkim osobom, które zechcą wesprzeć akcję  “CORDARE Ukrainie” – serdecznie dziękujemy!

 

CORDARE Ukrainie –  aukcje na Allegro Charytatywni  (link do aukcji)

 

Lista ofiarodawców oraz przedmiotów i usług oferowanych na aukcję  “CORDARE Ukrainie”:

BIEL Robert

 •  zaproszenie do Zermatt – pobyt tygodniowy dla 4 osób   ♥   SPRZEDANO – DZIĘKUJEMY  ♥

Fundacja CORDARE

KIEŁBASA Anna, Jan 

 • “Anioł” – rękodzieło. Praca wykonana własnoręcznie metodą powertex. ♥ SPRZEDANO – DZIĘKUJEMY  ♥

NITA Adam

 • obiad dla 6 osób na plebanii katedralnej połączony ze zwiedzaniem katedry w Tarnowie

https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-na-obiad-dla-6-osob-12144498672

SIGMA- GLASS – Piotr Sajdak

 • bony upominkowe  – 3 x 200 zł

https://allegro.pl/oferta/bon-upominkowy-na-produkty-sigma-11966978902

SZUMLAŃSKI Mariusz

 • Magnolie – obraz wykonany metodą fusingwymiary 33 x 26cm ♥  SPRZEDANO – DZIĘKUJEMY ♥

TRANSPORT-FIDO – Smęgorzów

 • bon na kruszywa ogrodowe o wartości 500 zł

https://allegro.pl/oferta/bon-upominkowy-kruszywa-ogrodowe-transport-fido-11966948694

ZAKŁAD OPTYCZNY – Lucyna Bielawska 

 • bon upominkowy o wartości 1000 zł na towary i usługi  Zakładu Optycznego “Bielawska” w Tarnowie

https://allegro.pl/oferta/bon-upominkowy-optyk-l-bielawska-w-tarnowie-11966919862

 

V Bal Przyjaciół CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Piąty bal i aukcja charytatywna za nami. Jeszcze przed wybuchem czwartej fali epidemii, po przeprowadzeniu licznych konsultacji  i odpowiadając na oczekiwania  naszych Przyjaciół i Sympatyków zdecydowaliśmy się zorganizować kolejny bal.  Odbył się on w pierwszą sobotę listopada. Jesteśmy wdzięczni, że spore grono osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Wśród gości były osoby zaprzyjaźnione z nami od dawna, ale też nowi Sympatycy CORDARE.  Swoją obecnością zaszczyciła nas  m.in. wielokrotna mistrzyni Europy i Polski, szpadzistka, reprezentantka Polski na Olimpiadzie w Tokio – Pani Renata Kanapik Miazga.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z wielką hojnością podczas organizacji i przebiegu aukcji charytatywnej.

Tradycją balów CORDARE  jest wyróżnianie naszych stałych darczyńców. Tym razem szczególnie podziękowano kilku parom małżeńskim, które od początku systematycznie wspierają działania Fundacji. Pamiątkowe dyplomy otrzymali  Państwo: Dorota i Wojciech Buczkowie, Beata i Marek Krechniakowie, Elżbieta i Bogdan Zabdyrowie oraz Agata i Jerzy Frącowie.

Warto było spotkać się ponownie w gościnnych progach Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej. Warto – nie tylko ze względu na to, że bale i aukcja w istotny sposób pomagają realizować  cele statutowe Fundacji, umożliwiając  coroczne wypłacanie stypendiów uczniowskich i studenckich naszym podopiecznym. Warto – ponieważ takie spotkania w gronie ludzi życzliwych, serdecznych, szczodrych – niezwykle ubogacają i uskrzydlają!

Fundacja CORDARE nie mogłaby działać bez tej właśnie atmosfery życzliwości i otwartości na potrzeby innych. Otaczanie się ludźmi dobrego serca jest nam potrzebne do życia jak powietrze, pozwala żyć sensownie. Dlatego zamierzamy pielęgnować tę atmosferę przyjaźni. Niech rozkwita jak pewna róża jerychońska, która “ożyła” podczas balowego wieczoru.  Relacje, podobnie jak rośliny, wymagają pielęgnacji 🙂

Uczestnikom V Balu CORDARE oraz Darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Słowa podziękowania kierujemy również do zespołu muzycznego KROSS oraz pary tanecznej ze Szkoły Tańca Sun Salsa za charytatywne uświetnienie imprezy. Wszystkim Państwu dziękujemy za prawdziwie “cordarową” przyjaźń!

Zapraszamy na aukcję charytatywną CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Drodzy Przyjaciele CORDARE!

Z ogromną nadzieją zapraszamy Państwa do udziału w aukcji charytatywnej, którą organizujemy co roku z myślą o naszych podopiecznych. Od sześciu lat niezmiennie towarzyszy nam Państwa życzliwość, dzięki której możemy realizować cele statutowe Fundacji CORDARE, to jest fundować stypendia dla  uzdolnionej młodzieży i nieść pomoc innym potrzebującym.

W tym roku, po dwuletniej przerwie  organizujemy  V BAL CHARYTATYWNY CORDARE. 

Bal odbędzie się  6 listopada 2021 r.   w restauracji Hotelu Cristal-Park w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przy tej okazji pragniemy przeprowadzić również zapowiadaną dzisiaj aukcję charytatywną. 

A zatem wzorem lat ubiegłych zapraszamy Państwa do  zapoznania się z przedmiotami aukcyjnymi, których wykaz  będzie sukcesywnie aktualizowany na naszej stronie internetowej.

Osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wzbogacić aukcję charytatywną,  zapraszamy do kontaktu z biurem Fundacji. Będziemy wdzięczni za każdy dar, który mógłby stanowić przedmiot naszej aukcji.

Ze względów organizacyjnych – mile widziane dary o wartości co najmniej 200,00 zł.

Uwaga! Niektóre przedmioty wystawiliśmy już przed balem na portalu  Allegro-Charytatywni. Pozostałe będziemy oferować Państwu  podczas Balu CORDARE – 6 listopada 2021. Serdecznie zapraszamy do zakupu oferowanych przedmiotów i usług!

 

LISTA OFIARODAWCÓW ORAZ WYKAZ PRZEDMIOTÓW I USŁUG PRZEKAZANYCH NA AUKCJĘ CORDARE 2021

 

BIEL Robert

 • 💓 Kolacja u Prezesa – szwajcarska kolacja na polskiej plebanii dla 6. osób –  przygotowana i serwowana przez ofiarodawcę – zobacz zdjęcie kolacja u Prezesa 
 • 💓 książki: “Kościół Wielkiej Soboty”, R. Biel; “Symfonia Jedności”, R. Biel/ Kard. K. Koch; “Mój Święty Szef”, R. Biel/ P. Segmuller”;”Im Dienste  des Heiligen”, R. Biel/ P. Segmuller; “Was nun, Herr Kardinal?”, Kard. K. Koch/ R. Biel; “Wir Christen – wann endlich vereint?”, Kard. K. Koch/ red. R. Biel; “Wprowadzenie do chrześcijaństwa”, J. Ratzinger/ tł. R. Biel; “Kościele dokąd zmierzasz?”, Kard. K. Koch/tł. R. Biel,  zobacz zdjęcia: książki w języku polskim  oraz  książki w języku niemieckim  i  tłumaczenia,

BJB – KLINIKA STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ – Kraków

 •  💓 skaling – zabieg usuwania kamienia nazębnego  (dla dwóch osób)

FUNDACJA LATINO –  Żabno, Dąbrowa Tarnowska

 • 💓 4 karnety na zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 5-9 lat (zajęcia 2x w tygodniu po 1 godzinie)

GABINET KOSMETYCZNY – Beata Kądzielawa

 • 💓 dwa bony  na akupunkturę ucha (w ramach jednego bonu 4 zabiegi) 

HOTEL CRISTAL PARK w Dąbrowie Tarnowskiej

 • 💓 trzy vouchery do wykorzystania w Restauracji Powiśle
 • 💓 witraże – ptaki

KALBERMATTEN Edgar (informacja R. Biel)

 • 💓 noclegi  w  Szwajcarii dla 6 osób w pensjonacie Weideli w Saas Grund (tygodniowy pobyt). Do dyspozycji  sypialnie, łazienka i kuchnia oraz wszystkie opłaty, parking, podatek klimatyczny i karnety na wyciągi w lecie, uprawniające do nieograniczonego korzystania z 11 wyciągów i autobusów w Ferienrepublik Saas (Republice Wakacyjnej) – zobacz film , Saas Fee, Saas Grund, Saas Almagell i Saas Balen (wspaniałe tereny do wędrówek górskich).  Możliwe również terminy zimowe (dla fanów narciarstwa – karnet na zimę za 260 franków.  Zobacz zdjęciaWeideli  

KIEŁBASA Anna, Jan 

 • 💓 “Anioł” – rękodzieło. Praca wykonana własnoręcznie metodą powertex. ” To niezwykłe połączenie głębi świata duchowego z pasją, którą w nasze ręce złożył sam Stwórca “,  zobacz zdjęcie przykładowy  Anioł 
 • 💓 Zdjęcie z podpisami  polskich skoczków – brązowych medalistów MŚ 2013 w Predazzo. Wymiary zdjęcia 45×32cmZobacz zdjęcie  skoczkowie

KNAPIK-MIAZGA Renata

 • 💓kimono z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, zobacz zdjęcie i opis    kimono

MIŚ Robert

MODA STYL – Bochnia 

 • 💓 voucher na garnitur męski szyty na miarę

PIENIĄŻEK Leszek

RADBET – Beata, Marek Krechniak

 • 💓 własnoręcznie wykonane wieńce adwentowe, zobacz zdjęcia: 

 wieniec 1💓  wieniec 2💓  wieniec 3,  💓 wieniec 4, 💓 wieniec 5, 💓 wieniec 6, 💓  

WSZYSTKIE  wieńce – zdjęcia

SIGMA- GLASS Piotr Sajdak

 • 💓 zestaw sześciu zdobionych kieliszków  do wina – zobacz zdjęcie kieliszki do wina
 • 💓zestaw sześciu zdobionych kryształkami kieliszków  do szampana – zobacz zdjęcie kieliszki do szampana

SKRABACZ Wiesław, ks.  

SZKOŁA TAŃCA SUN SALSA

 •  💓 2 pakiety lekcji tańca (każdy pakiet to 50 lekcji, łącznie 100 zajęć) do zrealizowania w czasie 1 roku (średnio jedna lekcja na tydzień dla każdej osoby). Zajęcia regularne w parach (salsa, bachata, kizomba, urbankiz) oraz lekcje solowe zarówno dla kobiet (lady styling) jak i mężczyzn (men styling). 

SZUMLAŃSKI Mariusz

TEL-NET   –  Krzysztof Frąc

 • 💓 dwa pakiety (320 Mb) na dostęp do internetu światłowodowego na terenie miejscowości: Radgoszcz, Nieczajna Górna,  Nieczajna Dolna,  Luszowice. Przedmiot aukcji jest dostępny dla obecnych lub nowych klientów firmy Tel-Net Krzysztof Frąc. W przypadku nowych klientów – pakiet roczny oraz bezpłatny montaż wraz ze światłowodowym routerem, dla obecnych klientów – pakiet półroczny

TRANSPORT-FIDO – Smęgorzów

 • 💓 kruszywa ogrodowe o wartości 1000 zł.  Zobacz zdjęcie: kruszywa

WARIAS Marta

 • 💓obraz na szkle “Zbójnicy”, wymiary 30x 40 cm, zobacz zdjęcie zbójnicy
 • 💓 puzzle ŻABNO (1000 elementów)

WĄCHAŁA  Stanisław, ks.  

 • 💓Piłka z podpisami piłkarzy  Klubu Sportowego  BRUK-BET Termalica oraz gadżety klubowezobacz zdjęciepiłka Termalika  oraz  zestaw kibica 

 WILK Edmund

 • 💓 obraz olejny “Malwy”, wymiary 83x63cmzobacz zdjęcie obrazu  Malwy 

WOLAK Michał i AUTORZY

 • 💓 książka “Z historią ku przyszłości” (4 egzemplarze) z podpisami Autorów –  publikacja wydana z okazji  jubileuszu 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.  Zobacz zdjęcia: książka 100-lecie  LO   

WOLAK Michał w imieniu społeczności LO

 • 💓 limitowany zestaw upominków związanych z jubileuszem 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród pamiątek znajdują się:  książka Z historią ku przyszłości. 100 lat dąbrowskiego „Ogólniaka” (wydana z okazji jubileuszu) wraz z podpisami wszystkich autorów publikacji; filiżanka z logo liceum, w której można wypić dołączoną „Herbatkę na długowieczność” wyprodukowaną przez uczniów i nauczycieli I LO;  ekologiczna torba na zakupy z logo szkoły;  mydełko zapachowe wykonane własnoręcznie przez młodzież i nauczycieli liceum;  kompozycja kwiatowa w szkle z żywymi roślinami (sukulentami). Wszystkie przedmioty znajdują się w drewnianej skrzynce z wygrawerowanym logo szkoły. Oferowany zestaw będzie miłą pamiątką przypominającą o tym szczególnym wydarzeniu, jakim jest jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Zobacz zdjęcie: gadżety LO

VILLA VERDE Tatarczuch Agnieszka, Marek 

 ZAKŁAD OPTYCZNY – Lucyna Bielawska 

 • 💓 szkła progresywne marki  Rodenstock fotochromy, oprawy. Przedmiotem aukcji są szkła progresywne wiodącej na rynku optycznym firmy Rodenstock wraz  z oprawą. Pakiet obejmuje także bezpłatne badanie wzroku na specjalistycznym sprzęcie w Zakładzie optycznym Lucyna Bielawska w Tarnowie 

 

Szóste rozdanie stypendiów CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Fundacja CORDARE po raz szósty przyznała roczne stypendia dla uzdolnionych studentów i uczniów. W tym roku stypendiami wyróżniono 31 osób. Aktualna Lista Stypendystów CORDARE znajduje się w Zakładce Działalność – Stypendyści.

W tym roku z uwagi na trwające wciąż zagrożenie epidemiologiczne – nie odbędzie się tradycyjna uroczystość rozdania stypendiów.  Informację  potwierdzającą otrzymanie stypendium CORDARE  przesłaliśmy do Beneficjentów pocztą elektroniczną.

Gratulujemy tegorocznym Stypendystom!

Życzymy sukcesów edukacyjnych oraz  dalszego intelektualnego i duchowego rozwoju.