Królewskie szachy po raz piąty z CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

W sobotę 15 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się V Turniej Szachowy Fundacji CORDARE. Patronat nad tegoroczną edycją zawodów objęła po raz drugi  Marta Chrabąszcz, znana z  miłości do szachów przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, która również po raz kolejny wystartowała w turnieju.

Na liście startowej  znalazło się 86 zawodników.  Zawody sędziował  Czesław Markiewicz, towarzyszący  turniejowi od pierwszych szachowych rozgrywek, które odbyły się  pod szyldem  CORDARE w 2017 roku.  Trud przygotowania i monitorowania przebiegu  partii szachowych podjęli ponownie niezawodni działacze UKS „Lisek” z Lisiej Góry z nieocenionym  trenerem i promotorem szachów Jerzym Kucą na czele, spiritus mowens całego wydarzenia. Nie obyłoby się także bez pomocy kierownictwa i pracowników hali sportowej oraz Natalii i Agaty, stypendystek CORDARE.  Serdecznie dziękujemy!

Jak się okazuje królewska dyscyplina sportowa, jaką są szachy, ma w Dąbrowie Tarnowskiej swoje ważne miejsce za sprawą wieloletnich, systematycznych działań społeczników i pasjonatów szachów.  Zawdzięczamy im wychowanie kilku pokoleń bardzo dobrych, a nawet znakomitych szachistów. Z każdym turniejem poziom gry zawodników zdecydowanie rośnie. Liczny udział w turnieju zarówno dzieci, młodzieży, jak i starszych szachistów świadczy o ugruntowanych tradycjach szachowych na Powiślu Dąbrowskim. Wielkie gratulacje!

Oto wyniki tegorocznej, piątej edycji  Turnieju Szachowego CORDARE:

Klasyfikacja OPEN:

  1. miejsce – Andrey Matviychuk – Fundacja „DOBRY RUCH” / Kielce
  2. miejsce – Paweł Golimowski – Miechów
  3. miejsce – Maciej Łuszcz – KGL „Szarotka” Wadowice Górne / Szczucin

Klasyfikacja NAJLEPSZY JUNIOR TURNIEJU (2013 i młodsi):

  1. miejsce – Kamil Kurzyniec – Gens Una Sumus Kraków
  2. miejsce – Hanna Babicz – UKS „Goniec” Staniątki
  3. miejsce – Helena Taradajko  – KS Szachownica Rzeszów

Klasyfikacja NAJLEPSZY ZAWODNIK POWIŚLA:

  1. miejsce – Karol Kubek  – KGL „Szarotka” Wadowice Górne / Radgoszcz
  2. miejsce – Sebastian Curyło – Kupienin
  3. miejsce – Marta Chrabąszcz – Dąbrowa Tarnowska

Stypendium w wysokości PLN: 1.000 zł dla Najlepszego Juniora Powiśla Dąbrowskiego (rocznik 2005 i młodsi) otrzymał Christian Szostok z Dąbrowy Tarnowskiej

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli najlepszym zawodnikom: pani Marta Chrabąszcz z tytułu patronatu nad imprezą oraz ks. Robert Biel, Jan Kiełbasa, Marek Syrek i Robert Jachym z ramienia Fundacji CORDARE.

Gratulujemy zwycięzcom i ich trenerom, życząc satysfakcji sportowej i nieustającej radości z szachowania.

Szczegółowe wyniki tutaj (po kliknięciu)

 

tekst: Małgorzata Orawska

Fotoreportaż: Franciszek Kiełbasa