Boże Ciało z CORDARE

Posted on Posted in Bez kategorii

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w tym roku powróciły obchody Bożego Ciała połączone z uroczystymi procesjami. Przy okazji uroczystości Bożego Ciała mieszkańcy szwajcarskiego kurortu Saas Fee zwanego “Perłą Alp” wsparli przez ofiary na tacę działalność Fundacji CORDARE.

Już tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się muzyczną pobudką. Mieszkańców wczesnym rankiem powitały akordy grane przez  członków tamtejszego Towarzystwa Muzycznego. O godzinie czwartej rano muzykanci zostali ugoszczeni kawą na tarasie plebanii i udali się w marszowym rytmie w dalszą trasę na terenie parafii. Tym samym szlakiem podążała też druga grupa muzyczna, która dotarła na plebanię na kawę o godzinie szóstej rano. Kolejną grupą, która przybyła na poranną kawę byli tzw. Herrgottsgrenadiere – Grenadierzy Pana Boga wyróżniający się bardzo bogatymi oryginalnymi strojami.

Po uroczystej Mszy św., której przewodniczył prezes Fundacji ks. Robert Biel, odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Uczestniczyło w niej wielu mieszkańców w strojach ludowych, orkiestry, poczty sztandarowe, żołnierze i dzieci pierwszokomunijne. Procesję zakończyło błogosławieństwo oraz tzw. Gänsemarsch – gęsi marsz.
Serdecznie dziekujemy Mieszkańcom Saas Fee za hojne wsparcie działań Fundacji CORDARE.

Filmiki  video:

Boże Ciało w Saas Fee  – część 1

Boże Ciało w Saas Fee – część 2

Boże Ciało w Saas Fee – część 3

Boże Ciało w Saas Fee – część 4