III Bal CORDARE i optyka serca

Posted on Posted in Bez kategorii

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze  jest niewidoczne dla oczu – te słowa zaczerpnięte z Małego Księcia Antoine’a de Saint- Exupery’ego –  stanowiły myśl przewodnią III Balu Charytatywnego Fundacji CORDARE, który odbył się  3 listopada w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej.

Okazało się, że ludzi dobrego serca na Powiślu i w okolicach nie brakuje. Ta swego rodzaju optyka serca – promowana przez Fundację –  znajduje z roku na rok coraz większe grono osób przychylnych ideom i działaniom CORDARE.

Trzeci Bal Fundacji CORDARE pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, zaszczyciło swą obecnością ponad 100 osób.

W części oficjalnej uroczystości zaprezentowano dokonania  Fundacji w minionym roku. Przedstawiono tegorocznych stypendystów i beneficjentów, wyświetlając m.in. film z uroczystości rozdania stypendiów, która odbyła się we wrześniu w dąbrowskiej synagodze. Opowiedziano o kolejnych edycjach turnieju szachowego i brydżowego oraz o konkursie plastycznym dla młodzieży szkół podstawowych. Wspomniano o wycieczce Przyjaciół CORDARE do Szwajcarii oraz imprezie Risottotag w Saas Grund, gdzie promowano działania Fundacji. Kulminacyjnym momentem było wręczenie Statuetek CORDARE osobom zasłużonym dla Powiśla, jednocześnie symbolizującym  walkę i troskę Polaków o niepodległą ojczyznę. Laureatami Statuetek zostali w tym roku Pan Kapitan Kazimierz Burzec oraz Pan Mieczysław Śliski.  Szczegółowe biogramy obu Panów zamieszczone są w zakładce Laureaci.

Dyplomami Fundacji CORDARE wyróżniono Darczyńców: Księdza Prałata Stanisława Cyrana, Księdza Proboszcza Wiesława Skrabacza, Państwa Małgorzatę i Edwarda Zielińskich, Salon Optyczny Lucyny Bielawskiej oraz Zespół Muzyczny Albatros G.W.

Jak co roku, w nawiązaniu do Narodowego Święta Niepodległości odśpiewano znane pieśni patriotyczne. Innymi akcentami niepodległościowymi była prezentacja wydanego przez Fundację okolicznościowego kalendarza z pracami  laureatów Regionalnego Konkursu Plastycznego “Pocztówka do niepodległości”. Grafikę zwycięskiej pracy plastycznej  uwieczniono także na t-shirtach, które przeznaczono wraz z kalendarzami na aukcję charytatywną.   Również w tym roku wiele osób i firm wzbogaciło aukcję charytatywną cennymi darami, dzięki czemu Fundacja zyskała  kolejne fundusze na realizację celów statutowych. Listę przedmiotów przekazanych na  aukcję prezentujemy w artykule Starczy jeden liść, wyrażając w ten sposób wdzięczność dla Ofiarodawców. Warto dodać, że tegoroczną  aukcję obsługiwali przedstawiciele stypendystów CORDARE: Kasia, Sylwia, Natalia i Kamil.

Bal CORDARE trwał prawie do białego rana i mamy nadzieję, że spełnił oczekiwania Gości, którzy bawiąc się, pomagali realizować cel charytatywny Fundacji. Serdecznie dziękujemy Uczestnikom imprezy oraz Wszystkim, którzy wsparli jej organizację. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z części oficjalnej uroczystości, którą zawdzięczamy Redakcji e-Kuriera Dąbrowskiego oraz do odwiedzenia galerii zdjęć. (eMOr)

 

Galeria zdjęć (fot. M. Orawska, K. Smoła)