Sportowe sukcesy Nikodema

Posted on Posted in Bez kategorii

Nikodem Głowacz w roku szkolnym 2017/18 znalazł się w gronie Stypendystów Fundacji CORDARE.  Jak wszyscy nasi stypendyści jest bardzo dobrym uczniem. Ponadto posiada szereg zdolności. Jeden z jego talentów związany  jest z łucznictwem. Na tym polu Nikodem osiąga systematycznie spore sukcesy.

Trenerką Nikodema jest pani Beata Chmielewska, która o  swoim podopiecznym wyraża się w samych superlatywach.

-Nikodem  ma teraz dobry czas, jeśli chodzi o łucznictwo i myślę, że będzie jeszcze lepiej. Ma ogromny potencjał. Przede wszystkim uważnie słucha uwag trenerskich, świetnie się z nim pracuje. To jest chłopak, jak się mówi: do tańca i do różańca.

Sam uzdolniony łucznik tak mówi o swojej pasji:

-Moja przygoda z łucznictwem zaczęła się 5 lat temu. Zawsze chciałem strzelać z łuku, a kiedy się zorientowałem, że można się zapisać do klubu w Dąbrowie, byłem w siódmym niebie. Zacząłem trenować w drugiej klasie szkoły podstawowej. Od razu podczas  pierwszych zawodów okazało się że mam do tego smykałkę, ponieważ zdobyłem drugie miejsce. Bardzo lubię uprawiać ten sport. 

Do sukcesów Nikodema w tym roku należą: zdobycie tytułu wicemistrza Polski na rok 2018 w drużynie, 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików, wysokie lokaty w  rundach Pucharu Małopolski Młodzików 2018 (3 miejsce w 1 rundzie, 4 miejsce w 2 rundzie, 4 miejsce w 3 rundzie, 1 miejsce w 4 rundzie (Nikodem wygrał, ustanawiając rekord życiowy- 666 pkt na 720 możliwych), 3 miejsce w klasyfikacji końcowej tegoż Pucharu ,  4 miejsce w zawodach łuczniczych 17 Pucharu Wsi Krakowskiej,   2 miejsce w małopolskich zawodach kontrolnych.

We wrześniu czeka Nikodema start w Mistrzostwach Polski. Życzymy zatem powodzenia   🙂 !!! (eMOr)