II Bal CORDARE z sercem w tle

Posted on Posted in Bez kategorii

Doroczny Bal Fundacji CORDARE odbył się 11 listopada 2017 r. w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej. Było to spotkanie, które połączyło po raz kolejny zacne grono osób życzliwych fundacji, stanowiło jednocześnie okazję do podsumowania rocznej działalności CORDARE i nawiązania poprzez śpiew pieśni patriotycznych do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Marzenia założycieli fundacji nakreślone przed rokiem przybrały realny kształt – dar serca w postaci stypendiów rozdanych utalentowanej młodzieży oraz wsparcia finansowego dla kilku instytucji. Gościom balu przedstawiono sylwetki tegorocznych stypendystów oraz charakterystyki placówek, którym dotychczas udzielono pomocy.

Opowiedziano również o innych przedsięwzięciach zrealizowanych przez fundację, takich jak: Turniej Szachowy Powiśla Dąbrowskiego, Turniej Brydża Sportowego, czy kurs językowy dla stypendystów w Londynie, podkreślając ich integracyjny i edukacyjny wymiar.

Po raz pierwszy w historii fundacji rozdano Statuetki Fundacji CORDARE i wyróżniono darczyńców. Laureatami Statuetek zostali: ksiądz prałat Józef Poremba, dyrekcja i personel Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pani Danuta Basista-Kawa. Laudacje dotyczące laureatów Statuetki CORDARE 2017 prezentujemy w zakładce: Działalność-Laureaci.

Chcemy nie tylko zbierać i rozdawać pieniądze, ale też stawiać pewne akcenty w życiu społecznym – tak ideę wręczania statuetek skomentował prezes fundacji ksiądz Robert Biel.

W gronie darczyńców wyróżnionych dyplomem Fundacji CORDARE znaleźli się: Krzysztof Kaczmarski – burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, ksiądz Stanisław Cyran – proboszcz dąbrowskiej Parafii Matki Bożej Szkaplerznej, Klinika Stomatologii Estetycznej BJB z Krakowa, Redakcja Kuriera Dąbrowskiego, Zespół Muzyczny KROSS, firma Villa Verde z Żabna oraz Hotel Cristal Park z Dąbrowy Tarnowskiej.

Statuetki CORDARE dla laureatów i  dyplomy dla darczyńców w formie  obrazów ze szkła zgrzewanego wykonał metodą tzw. fusingu tarnowski artysta  Mariusz Szumlański.

W części oficjalnej balu nawiązano m.in. do amerykańskiego eksperymentu ze znanym skrzypkiem Joshuą Bellem, którego wynik jest pewnego rodzaju przestrogą przed obojętnością na rzeczy istotne i piękne, a zarazem zachętą do uważnego patrzenia na świat i ludzi, do dostrzegania wartości, które może nie są tak widoczne jak pomnik, czy monumentalna budowla, ale o ileż cenniejsze i trwalsze, bo wynikające z serca.

Niewątpliwie działaniom Fundacji CORDARE, od samego początku jej istnienia,  towarzyszą na co dzień gesty życzliwości i ofiarność ludzkich serc. Świadczą o tym chociażby przedmioty i usługi przekazane na aukcję charytatywną, przeprowadzoną podczas balu,  z  której dochód wspomoże cele statutowe fundacji.

Równolegle do aukcji odbywała się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał nieodpłatnie zespół KROSS. Dokumentację fotograficzną i filmową z uroczystości zawdzięczamy Dąbrowskiemu Domowi Kultury oraz Redakcji e-Kuriera Dąbrowskiego, zaś profesjonalne  poprowadzenie części oficjalnej paniom: Jadwidze Kusior i Marcie Warias. Serdecznie dziękujemy!

Darczyńców i wszystkich sympatyków Fundacji CORDARE zapraszamy do dalszego tworzenia sercowego krajobrazu, pełnego życzliwości i wyrastającego z potrzeby serca.

(eMOr)

 

 

Polecamy  film zrealizowany przez Redakcję e-Kuriera Dąbrowskiego:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3128&v=zbwL3janbSc