Dziękujemy

Posted on Posted in Bez kategorii

Po zaledwie kilku miesiącach od oficjalnego rozpoczęcia naszej działalności podjęliśmy się zorganizowania pierwszego balu charytatywnego pod szyldem CORDARE, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na stypendia dla uzdolnionej młodzieży oraz wsparcie instytucji niosących na co dzień pomoc potrzebującym. Patronat honorowy nad balem objął burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski, a gościem szczególnym był znany piłkarz Tomasz Rząsa.

Inicjatywa urządzenia balu została niezwykle życzliwie przyjęta przez społeczność Powiśla Dąbrowskiego, a także mieszkańców dalszych okolic. W balu uczestniczyło bowiem ponad stu znamienitych gości. Radni, nauczyciele, samorządowcy, politycy, duchowni, przedsiębiorcy, przedstawiciele różnych instytucji i zawodów, słowem ludzie dobrego serca, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie i wesprzeć działania CORDARE.

Imprezę, przygotowaną na dzień 12 listopada 2016 r. w restauracji Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej, rozpoczęła uroczysta gala wręczenia stypendiów uzdolnionym, młodym ludziom, których fundacja postanowiła uhonorować w roku szkolnym 2016/17.
Wśród wyróżnionych znaleźli się studenci, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjaliści, a także uczeń szkoły podstawowej. Wsparcie finansowe przyznano również dwóm instytucjom (szczegóły w zakładce: działalność).

Galę wzbogaciły występy dziecięcej i młodzieżowej grupy Zespołu Folklorystycznego BOBROWIANIE, działającego pod opieką Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Urozmaiceniem wieczoru było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w nawiązaniu do Narodowego Święta Niepodległości.

Goście wspomogli cele fundacji nie tylko samym uczestnictwem w balu, ale również aktywnym udziałem w aukcji wartościowych przedmiotów. Wśród darów ofiarowanych na aukcję charytatywną znalazły się m.in. rękawice J. Dudka, koszulki: T. Rząsy i Orłów Górskiego, piłka i zdjęcie drużyny piłkarskiej reprezentacji Polski z autografami, biżuteria, obrazy, książki, kupony i karnety na różne usługi i towary (kosmetyczne, stomatologiczne, samochodowe, sportowo-rekreacyjne, odzieżowe, okulistyczne i optyczne), noclegi w Szwajcarii, ekskluzywny tapczan, rękodzieło, zestawy świec i olejków zapachowych. Aukcja przyniosła dochód w wysokości ponad 12 tysięcy zł. W całości  zostanie on przeznaczony na stypendia edukacyjne.

Nieprzypadkowo w materiałach reklamowych fundacji umieszczono serce i drzewo, mające symbolizować dawanie, dzielenie się dobrem, a zarazem wspieranie rozwoju drugiego człowieka, czy też wartościowej działalności. Innym ważnym symbolem jest świeca z logo fundacji, przekazana podczas gali w upominku wyróżnionej młodzieży i instytucjom.
Na myśl przychodzą słowa Edmunda Bojanowskiego, które parafrazując można by ująć w życzenie – abyśmy byli jako ta świeca, która sama się spala, a innym przyświeca.

Zarząd i Rada Fundacji CORDARE jest przekonana o sensie bezinteresownego „spalania się” dla dobra innych, a tym samym o istnieniu wielu osób, utożsamiających się z takim właśnie życiowym credo.

Przekonanie to umocnili w nas goście pierwszego balu charytatywnego. Wyrażamy wdzięczność  jego Uczestnikom, a także wszystkim Osobom, które w inny sposób wsparły jego organizację.

Z serca dziękujemy!

(eMOr)

Więcej o balu:

http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3549443.Fundacja-Cordare-wystartowala
http://www.kurierdabrowski.pl/chcemy-dac-serce-bez-slow